Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Adwentu – 2019 Rok A.

1.Dzisiejsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Zachęcam dzieci zwyczajem lat ubiegłych do przynoszenia intencji do modlitwy wiernych. To będzie nasze duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Po Mszy św. wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc grudzień: „o przemianę serc dla zagubionych duchowo parafian”.

Msza św. „ roratnia” w Kościele parafialnym w środę i piątek o godz. 17.00, a w Niedalinie w czwartek o godz. 17.00. Przynosimy lampiony i intencje do modlitwy wiernych na papierowym serduszku. Zostaną one umieszczone na drzewku adwentowym.

2. Po Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Dochód jest przeznaczony na dokończenie remontu domu parafialnego. Dotychczas udało się wyremontować łazienkę i pokój gościnny. Obecnie trwają prace przy remoncie drugiej łazienki i wymianie kolejnych grzejników.

Caritas parafialna rozprowadza świece :„Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Cena świecy :mała 8 zł. ,duża 20 zł.

3. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie szopki Bożonarodzeniowej, przygotowanej przez MCK w  Świeszynie. Regulamin dostępny na stronie Gminy Świeszyno.

4. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą w ostatnich dniach przed świętami. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

6. W piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął z wielkiej dobroci dla potrzebujących. Naśladować św. Mikołaja, to być chrześcijaninem i wypełniać przykazanie miłości bliźniego

7. W sobotę św. Ambrożego, Biskupa.

8. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i poświęcenie medalików dzieci komunijnych – na Mszy św. o 10.30 w kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim.

Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

*Godzina Łaski – o 12.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia – w samo południe – Maryja w objawieniach obiecuje przychylić nam Nieba i wyprosić u Boga to, czego nam najbardziej potrzeba. Ta modlitewna mobilizacja gwarantuje, że niektórzy z nas dostąpią uzdrowienia, wyrwą się z nałogu, przestaną być niewolnikami grzechu. Jedni doznają i innych łask, drudzy wyproszą je dla swoich bliskich.

9. Do nabycia najnowszy numer: „Gościa Niedzielnego”. Zmieniła się cena teraz 6 zł za tygodnik.

10. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

-czwartek- 17.00: zapraszamy na modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. „ roratnia”: urodzinowa w intencji Antoniny w 7 r. i Janka w 5 r. z rodziny Marsickich.

-niedziela -9.00:
+ rodzice: Mieczysław, Leokadia Ratajczyk i za + dziadków z rodziny Kapituła.
+ rodzice: Zofia, Józef, brat Bernard Ćwik.

Zegrze Pomorskie:

-środa- 17.00 : w intencji wiadomej Panu Bogu.

-piątek-17.00: + Kazimiera Kopeć 30 dz. śm.

-sobota-17.00: w intencji wiadomej Panu Bogu. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe Sołectwa Dargiń w Świetlicy wiejskiej.

-niedziela- 10.30:

* + Danuta Zielińska- 2 r. śm.

* + rodzice: Krystyna 47 r. śm., Józef 24 r. śm. – Truszkowskich i za + z rodziny.

Świelino:

-niedziela -12.00:
* + Dorota Tomasiewicz 5 r. śm.

Krępa:

-niedziela-13.15 : za parafian.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Dziękuję p. Krystynie za przygotowanie wieńca adwentowego, p. Jurkowi za odnowienie stojaka pod wieniec, p. Krzysztofowi i Jerzemu za zorganizowanie choinki i ustawienie dekoracji. Poza tym zakupiliśmy banery na kolejny okres liturgiczny. Parafianom z naszych kościołów filialnych dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowych.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!

Zegrze Pomorskie – Dzisiaj po godzinie 14.00 p. Krystyna i p. Katarzyna będą odwiedzać domy w naszym sołectwie Zegrze Pomorskie i pozostawią zaproszenia na kolejne spotkanie opłatkowe, które zaplanowane jest w szkole w Zegrzu Pomorskim w piątek 13 grudnia. Proszę o życzliwe przyjęcie zaproszenia i potwierdzenie przybycia. Pierogi i nie tylko już czekają. Są smaczne nie mogłem się oprzeć i spróbowałem. Najważniejszy jest jednak dar spotkania. Tak szybko czas biegnie.! Warto przyjść i być znowu razem!!!. Zapraszamy wspólnie z Panem Sołtysem Waldemarem.