Zrobić coś dla swojego małżeństwa. Rekolekcje „Miłość i Prawda” w Skrzatuszu .

Prowadzone w wielu krajach świata rekolekcje dla małżeństw „Miłość i Prawda” odbędą się w tym roku także w Skrzatuszu!

Jest to cykl trzech spotkań weekendowych adresowanych zarówno do małżeństw z dłuższym, jak i bardzo krótkim stażem. Dla tych par, które przeżywają różnego rodzaju trudności, jak i dla tych, które nie mają większych problemów, ale pragną odnowienia swoich relacji małżeńskich.

Organizatorem rekolekcji jest Wspólnota „Emmanuel”.

W ramach rekolekcji odbywają się trzy weekendowe spotkania tworzące jedną całość (w odstępie ok. jednego miesiąca).

W Skrzatuszu odbędą się one w dniach: 21-22 marca, 25-26 kwietnia, 6-7 czerwca.

Konferencje opracowane na podstawie doświadczeń wielu małżeństw, z pomocą wiedzy specjalistów zarówno świeckich jak i duchownych głoszone są przez przygotowane do tego pary małżeńskie ze Wspólnoty „Emmanuel” z całej Polski i zawierają konkretne przykłady i wskazówki.

Grupy dzielenia, prowadzone są przez małżeństwa ze Wspólnoty, osobno dla mężczyzn i kobiet. Stwarzają one możliwość podzielenia się swoimi refleksjami, doświadczeniami, decyzjami konkretnych zmian w swoim postępowaniu, oraz zachęcają do wzajemnej pomocy modlitewnej. Dają też szansę spojrzenia z dystansem i z nadzieją na własne problemy.

Czas przeznaczony wyłącznie dla małżeństwa daje możliwość spotkania ze współmałżonkiem sam na sam w taki sposób, aby był to czas przyjemny.

Czas wspólnie spędzany podczas posiłków, przerwy na kawę/herbatę czy na spotkaniu wieczornym (tzw. pogodny wieczór) daje możliwość spotkania i poznania innych małżeństw, które pragną oprzeć swoje życie małżeńskie i rodzinne o wartości chrześcijańskie.

Na rekolekcjach zawsze obecny jest kapłan, który sprawuje Eucharystię, głosi homilie, służy spowiedzią świętą lub rozmową.

Organizatorzy zapewniają też specjalny program dla dzieci, aby rodzice mogli skupić się na dobrym przeżyciu rekolekcji.

Serdecznie zapraszam do podzielenia się tą informacją z zainteresowanymi osobami.

Ks. Wojciech Parfianowicz – asystent kościelny Wspólnoty „Emmanuel” w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.