Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020 A.

1.Dzisiaj wymiana tajemnic Żywego Różańca – intencja na miesiąc marzec : za konających.

2. W środę Święto św. Kazimierza, Królewicza.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

Odwiedziny chorych z komunią św. :

– piątek: Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa –  rozpoczęcie od godz. 8.30,

– sobota : Zegrze Pomorskie, Sieranie, Czacz, Niedalino, Węgorki, Golica – rozpoczęcie od godz. 9.00

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w Świelinie w piątek o godz. 18.30.

5. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

8. Biuro parafialne w związku z odwiedzinami chorych czynne w sobotę od 14.00 do 16.00.

9. Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

10. Caritas parafialna rozpoczyna akcję zbiorki żywności dla osób potrzebujących. W sklepach w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim wystawione zostaną specjalnie oznakowane kosze. Można składać w nich dary serca w postaci produktów z długą datą ważności np.: makaron, mąka, cukier, kasza, olej, konserwy. Można również zakupić chemię domową: mydło, proszek do prania, płyn do naczyń itp. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym parafianom w Wielkim tygodniu. Za złożone dary serca, Caritas parafialna już teraz składa serdecznie podziękowanie. Po Mszy św. zabierzmy również skarbonki wielkopostne: „ Dar juniora dla seniora”.

11. Na stronie parafii umieszczone są informacje na temat rekolekcji synodalnych. Zapisy u sekretarz Synodu.

12. Trwa dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 FEAD. Caritas parafialna informuje, że została już zamknięta lista obdarowanych na tę edycję programu.

– czwartek-17.00 : + ks. Zenon Stefański. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

– niedziela – 9.00:
* + Otolia Lech 14 r. śm.
* + Jolanta Kulka 7 r. śm.

Zegrze Pomorskie:

– poniedziałek – 9.00: intencja wiadoma Panu Bogu.

– wtorek –  9.00 : intencja wiadoma Panu Bogu.

– środa – 17.00 :  intencja wiadoma Bogu.

– piątek –  17.00 : + ks. Zenon Stefański. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.

– sobota – 17.00 : za parafian.

– niedziela- 10.30:
* + Kazimierz, Helena, Irena, Wiktor Czupajło; Leszek Walczak.
* + Kazimierz, Bartłomiej, Adam Berndt; + rodzice, bracia i siostry z rodz. Laskowskich.

Świelino:

– piątek – 18.00 : + ks. Zenon Stefański ; 18.30 – Droga Krzyżowa.

– niedziela – 12.00:
* + Aldona, Mirosław, Krzysztof Kowalewscy
* + Mieczysław Dudzic 30 dz. śm.

Krępa:

– niedziela – 13.15: + Hieronim Jabłoński

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Trwajmy nadal na modlitwie o powrót do zdrowia dla Księdza Zenona Stefańskiego.

ks. Bogdan Gibczyński