Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą- 23.02.2020 Rok A.

1. Ostatnie trzy dni karnawału to czas wynagrodzenia Bogu za wszystkie grzechy. Kościół czyni to przez modlitwę. W tym czasie zachęcamy do nawiedzenia kościoła i podjęcia modlitwy we własnych intencjach.

2. 26 lutego – Środa Popielcowa. Obrzęd posypania popiołem na Mszach św. o godz.17.00 w Niedalinie i 18. 00 w Zegrzu Pomorskim. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14 rok życia do śmierci oraz post ilościowy czyli dwa posiłki lekkie i jeden do syta, który obowiązuje od 18 – go do 60 – go roku życia. Popielec rozpoczyna okres Wielkiego Postu – czas zakazany dla wesel i zabaw. Ofiary złożone w tym dniu stanowią jałmużnę postną.

2. Droga Krzyżowa:

-w Niedalinie w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00;

-w Zegrzu Pomorskim w piątek po Mszy św. o godz. 17.00,

– w Świelinie w piątek o godz. 18.30.

3. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę przed Mszą św. W tym dniu wymiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10.00 do 12.00.

5. Do nabycia najnowszy numer: „ Gościa Niedzielnego”.

7. Na stronie parafii umieszczone są informacje na temat rekolekcji synodalnych. Zapisy u sekretarz Synodu.

8. Trwa dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 FEAD.

Caritas przypomina, że cały czas można zapisać się do programu, spełniając kryteria dochodowe tj.
-1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej
-1056 dla osoby w rodzinie.

Zgłoszenia do programu przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedalinie tylko do końca lutego.

– środa -17.00: + Bogdan Kaczmarek 3 r. śm.

– czwartek – 17.00: intencja wiadoma Bogu.

– sobota – 17.00: + Janina Burska 30 dz. śm.

– niedziela – 9.00:
* + rodziców: Józef 20 r. śm., Janina – Dudojć; za + z rodz. Górskich i Dudojć.

Zegrze Pomorskie:

– poniedziałek –  9.00: intencja wiadoma Bogu.

– wtorek –  9.00: intencja wiadoma Bogu.

– środa –  18.00 :+ Jadwiga, Marian Baran.

– piątek –  17.00: intencja wiadoma Bogu.

– niedziela- 10.30:
* + Jan Ozga 6 r. śm.; Marian Szewczyk 2 r. śm.

Świelino:

– niedziela – 12.00:
* + Dorota Tomasiewicz.

Krępa:

– niedziela –  13.15: + Hanna Czarnecka 12 r. śm.; Anna Jesionowska; + z rodz. Czarneckich.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!

Ks. Zenon Stefański w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

ks. Bogdan Gibczyński