Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Palmową – 05.04.2020 A.

Niedzielą Palmową  (przy zamkniętym kościele)

*rozpoczynamy Wielki Tydzień, który zwieńczy Zmartwychwstanie Pańskie. Jest to dzień uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Poprzedza Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu.

*do 11 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

W tej sytuacji korzystamy z dyspensy od udziału w Mszy św. niedzielnej. Dyspensa została przedłużona i rozszerzona na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji i obowiązuje aż do odwołania.

Msze św. sprawuję zgodnie z intencjami przez Was zamówionymi.

Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św., nabożeństwami i rekolekcjami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

* poza czasem celebracji kościół parafialny pozostaje otwarty jako miejsce na indywidualną modlitwę, z zachowaniem wymogu, by przebywało w niej nie więcej niż 5 osób równocześnie.

1.Biuro parafialne nieczynne. Wszelkie sprawy załatwiamy telefonicznie.

2.Caritas parafialna – trwa akcja zbiórki żywności dla osób potrzebujących.

W sklepach w Niedalinie i Zegrzu Pomorskim wystawione zostały specjalnie oznakowane kosze. Można składać w nich dary serca w postaci produktów z długą datą ważności. Można również zakupić chemię. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym parafianom w Wielkim tygodniu. Za złożone dary serca, Caritas parafialna już teraz składa serdecznie podziękowanie.

Zegrze Pomorskie:

– poniedziałek –  9.00: intencja wiadoma Bogu.

– wtorek – 9.00:  Intencja wiadoma Bogu.

-środa – 9.00: Intencja wiadoma Bogu.

WIELKI CZWARTEK (przy zamkniętym kościele)
*Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00:  + Jan, Emilia i + z rodziny.

WIELKI PIĄTEK (przy zamkniętym kościele)
*dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

*pamiętajmy o krzyżach w naszych miejscowościach

Liturgia Męki Pańskiej o 19.00

WIELKA SOBOTA (przy zamkniętym kościele)
*błogosławieństwo pokarmów – w rodzinach.

Wigilia Paschalna o 19.00 – + Janina Kośla 30 dz. śm.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (przy zamkniętym kościele) – nie znamy decyzji władz sanitarnych. Msza św. Rezurekcyjna o 6.00:  + Anna Szpontowicz, Zbigniew Ziemann.

– niedziela – 7.30:  + Helena, Jan Śmigielscy, Janusz Marsicki.

Świelino:

– niedziela – 9.00: + Krystyna Ortyl 1 r. śm.

Krępa:

– niedziela- 10.15: + Zofia Nosalska 30 dz. pogrzebu.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Wszystkim, którzy dotychczas odpowiedzieli na apel i złożyli ofiary na rzecz naszej Parafii składam serdeczne podziękowania.

Dziękuję bardzo za przygotowanie palm do Niedalina ( paniom z koła gospodyń: „ Radwianki ”) i Zegrza Pomorskiego ( p. Małgorzacie, Irenie, Wiolecie i Annie).

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

W tych trudnych dniach proszę o finansowe wsparcie parafii. Jest ono wielką pomocą w utrzymaniu naszych kościołów.

Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami!

ks. Bogdan Gibczyński