Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. – 12.04.2020 A.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (przy zamkniętym kościele)

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  (przy zamkniętym kościele)

Msze św. – według niedzielnego porządku odprawiane w kościele parafialnym.

W naszej Ojczyźnie trwa stan epidemii.

Celebrowanie Mszy św. odbywa się bez obecności wiernych świeckich, przy zamkniętych drzwiach kościoła.

Korzystamy z dyspensy od udziału w Mszy św. niedzielnej. Dyspensa została przedłużona i rozszerzona na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji i obowiązuje aż do odwołania.

Msze św. sprawuję zgodnie z zamówionymi intencjami w kościele parafialnym.

Kościół w dni powszednie jest otwarty od 10.00 do 16.00. Zachęcam do indywidualnej modlitwy – w świątyni może przebywać maksymalnie 5 osób.

Prosimy o wyrozumiałość, roztropność i cierpliwość. Chronimy bowiem zdrowie i życie nasze oraz bliźnich.

Piątek
z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” wyłożony jest w kościele parafialnym.

Biuro parafialne czynne „na telefon”: można zamówić intencje lub skontaktować się w ważnej sprawie, tel. 504088620. Dotyczy to również wezwań do chorych – wiatyk, jak i zgłoszeń pogrzebów.

– poniedziałek – 9.00: dziękczynna z okazji 30 r. ślubu Ewy i Piotra Miksza.

– niedziela – 9.00:

*+ Janusz Góral 1 r. śm.,Urszula Kreuter 4 r. śm. Sławomir 11 r. śm., Wiesław 15 r. śm. – Góral;

*+ Władysława Góral.

Zegrze Pomorskie:

–  poniedziałek –  10.30:

* + Jan Wójcik 24 r. śm.

* +dziękczynna z okazji 25 r. ślubu Iwony i Tomasza.

–wtorek – 18.00:  intencja wiadoma Bogu.

– środa – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–czwartek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– piątek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

–sobota – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– niedziela – 10.30:
* dziękczynna z okazji urodzin p. Krystyny Jabłońskiej o zdrowie, siły i opiekę Matki Najświętszej.

Świelino:

– poniedziałek – 12.00: + Weronika Bień 5 r. śm.

– niedziela – 12.00: + Dorota Tomasiewicz.

Krępa:

– poniedziałek – 13.15: za parafian.

–niedziela – 13.15: + Kazimierz Boczek 11 r. śm.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za przekazywane życzenia, słowa wsparcia i duchowej jedności oraz za troskę materialną; za ofiary przekazywane osobiście i wpłacane na konto parafii.

Parafianom i Gościom dziękuję za trwanie przy Panu Jezusie w czasie Triduum Paschalnego.  Wszystkim życzę radości i nadziei płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.

ks.Bogdan Gibczyński