Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Bożego Miłosierdzia. – 19.04.2020 A.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał!

Dzisiaj Święto Miłosierdzia
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)

Dzisiaj o godz.15.00 . Zachęcam, aby w rodzinach – przy domowych ołtarzach odprawić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela jest świętem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia

Cały czas korzystamy z dyspensy od udziału w Mszy św. niedzielnej. Dyspensa została przedłużona i rozszerzona na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji, i obowiązuje aż do odwołania.

Msze św. sprawuję zgodnie z zamówionymi intencjami.

Od poniedziałku
*Msze św. i nabożeństwa sprawuję  już z udziałem wiernych. Zajmujemy wyznaczone miejsca – oznaczone białą kartką. Zachowujemy wymaganą prawem odległość i nie przekraczamy wymaganej ilości osób (w kościele zakrywamy usta i nos)

*porządek i sposób przyjmowania Komunii św. będę zapowiadać każdorazowo – przed udzielaniem Komunii św. wierni odsłaniają twarz – tylko bezpośrednio przed przyjęciem Komunii św. tak, aby nie dotykać zewnętrznej części maseczki, np. chwytając za gumkę czy tasiemkę. Po przyjęciu Komunii św., wierni zakrywają twarz i nos (w kościele zakrywamy usta i nos).

* utrzymany pozostaje w naszej diecezji dotychczasowy sposób przyjmowania Komunii św., tj. na rękę. Kto nie jest w stanie tego uczynić, podchodzi do Komunii na końcu procesji.

*spowiedź w tygodniu w kościele  parafialnym codziennie z wyjątkiem czwartku 15 minut przed Mszą św. – w zakrystii, do skutku (zakrywamy usta i nos), a w Niedalinie w czwartek również 15 minut przed Mszą św. w zakrystii.

W czwartek
*Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji;

W sobotę
modlimy się za wszystkich, którym patronuje św. Marek Ewangelista.

rozpoczynamy Tydzień Biblijny

Biuro parafialne czynne „na telefon”: można zamówić intencje lub skontaktować się w ważnej sprawie, tel. 504088620. Dotyczy to również wezwań do chorych – wiatyk, jak i zgłoszeń pogrzebów.

– czwartek – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– niedziela – 9.00:  *+ Erik Brik 8 r. śm.; + z rodziny Bryk, Galas, Gimpel.

Zegrze Pomorskie:

– poniedziałek –  18.00: intencja wiadoma Bogu.

– wtorek – 18.00:  intencja wiadoma Bogu.

– środa – 18.00: intencja wiadoma Bogu.

– piątek – 18.00: + Zofia Beba – Bednarczyk.

– sobota – 18.00: za parafian.

– niedziela – 10.30: * + Sabina Janicka 1 r. śm.

Świelino:

– niedziela – 12.00: + rodzice Krystyna 5 r. śm., Stanisław  – Niedziński.

Krępa:

– niedziela – 13.15: dziękczynna z okazji 18 r. urodzin Dominiki Zawadzińskiej. Msza św. od babci Teresy i Tomka Boczek.

Uroczystość I Komunii św. zostaje przeniesiona na pierwszą niedzielę października  o godz.10.00 w kościele parafialnym , a bierzmowanie będzie również jesienią w ramach wizytacji pasterskiej księdza Biskupa.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za przekazywane życzenia, słowa wsparcia i duchowej jedności oraz za troskę materialną; za ofiary przekazywane osobiście i wpłacane na konto parafii.

KAZANIE NA NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA —> Słowo – most miłosierdzia. 2020 r.

ks.Bogdan Gibczyński