Ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą B 20.06.2021r.

* zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i na KUL.

* Biskup diecezjalny odwołuje dyspensę
od wczoraj 19 czerwca 2021 r. –  wierni są zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane.

* Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – wspomnienie.

Środa

* świętujemy Dzień Ojca; modlimy się i otaczamy życzliwością żyjących ojców, a dla zmarłych prosimy o nagrodę wieczną w niebie

Czwartek

* wspomnienie dowolne bł. Doroty z Mątów, która pielgrzymowała do sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie w XIV wieku.

* Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela: modlitwą otaczamy Solenizantów.

* Podczas Mszy św. niedzielnej dziękujemy Bogu za rok szkolny i katechetyczny, prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji.

Prasa katolicka –” Gość Niedzielny”

– czwartek godz. 17.00: Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe; o godz. 18.00 za dusze w czyśćcu cierpiące.

– niedziela godz.9.00: +Helena, Jan Śmigielscy; Janusz Marsicki.

Zegrze Pomorskie:

– środa godz.17.30: nabożeństwo czerwcowe; godz.18.00 o zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Wiktora Pichlińskiego.

– piątek godz.17.30: nabożeństwo czerwcowe; godz. 18.00 + rodzice: Jan z okazji imienin i Emilia: + z rodziny.

– sobota godz.17.30: nabożeństwo czerwcowe o godz.18.00 za parafian. Msza św. z formularza niedzielnego.

– niedziela godz.10.30: +Tadeusz Bandysik 10 r. śm.

Świelino:

– niedziela godz.12.00: + Jan Pieszak 8 r. śm.

Krępa:

– niedziela godz.13.15: + Genowefa, Stefa, Henryk, Stanisław Nowomiejscy; Władysław, Helena Kurdubelscy. + Sebastian Głowicki.

Zapowiedzi:

Maciej Piotr Szymanowski, kawaler z Parafii Świeszyno , Agnieszka Mongiało, panna z Parafii Zegrze Pomorskie – zapowiedź I

Biuro parafialne – czynne w sobotę wyjątkowo od 11.00 do 13.00.

Pamiętamy, że:

*w kościele mamy obowiązek zakrywania ust i nosa
*cały czas jest zalecane, udzielanie Komunii św. na rękę
*zachowujemy bezpieczny dystans.

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła.

Wszystkim gościom i parafianom życzę błogosławieństwa na cały tydzień.

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz