Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej ROK C 12.06.2022r.

* zakończenie okresu komunii św. wielkanocnej.

* św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła – wspomnienie.

* bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – wspomnienie.

Czwartek

*  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  – Boże Ciało.  W tym dniu rocznica I Komunii św. Procesja  eucharystyczna do czterech ołtarzy: w Zegrzu Pomorskim po Mszy św. o godz. 10.00 ; w Świelinie o godz. 13.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

* obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

* W tym dniu można zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: Przed tak Wielkim Sakramentem.

* św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – wspomnienie.

* zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji oraz KUL. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego o godz. 16.00 w kościele parafialnym.

*Nadchodzące wydarzenie

* 50 lecie diecezji – sobota 25 czerwca 2022 r. w koszalińskim amfiteatrze. Program umieszczony jest na plakatach. Centralnym punktem jest uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce. Aby wziąć udział w wydarzeniu trzeba mieć bilet wejścia. Osoby, które planują wziąć udział w tym wydarzeniu proszę o informację, aby zamówić  „wejściówki”.

* za 2 tygodnie zbiórka do puszki na korony jubileuszowe dla Piety Skrzatuskiej.

– sobota 16.00: Msza św. polowa nad Hajką przy obelisku.

niedziela 9.00:  + Mirosława Kisiel 16 r. śm.

–  środa 16.00 : próba sypania kwiatków dla dzieci i okazja do spowiedzi św. o 18.00 za parafian.

– czwartek 10.00: w intencji dzieci rocznicowych.

– piątek 18.00: dziękczynna.

– sobota: nie będzie Mszy św.

– niedziela 10.30: + Elżbieta, Marian Bieleccy; + Danuta Laskowska.

– czwartek 13.00: + Krzysztof, Aldona, Mirosław Kowalewscy.

– niedziela 12.00: + Dorota Tomasiewicz.

niedziela 13.15: + Teresa Świeboda 20 r. śm.

Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę przed Mszą św. a w tygodniu po Mszy św.

Biuro parafialne czynne w piątek po Mszy św.

Prasa katolicka: ” Gość Niedzielny”

Dziękuję za sprzątnięcie kościoła.

ks. Bogdan Gibczyński – proboszcz