STUDIA PODYPLOMOWE Z TEOLOGII

Przypominamy o możliwościach w zakresie formacji teologicznej wiernych świeckich. Będą oni potem mogli służyć swoimi kompetencjami i zaangażowaniem w naszych parafiach jako katecheci oraz w wielu dziedzinach pracy pastoralnej.

W wypowiedziach osób aktualnie studiujących często pojawia się stwierdzenie, że trafili oni na studia z rekomendacji swojego duszpasterza (bądź wręcz zostali przezeń „wysłani”). Okazuje się zatem, że taka osobista zachęta najbardziej potrafi zmobilizować kandydatów. Prosimy więc serdecznie o takie docieranie do osób, które mogłyby być zainteresowane podjęciem studiów.
W załączeniu przesyłamy także plakat oraz ulotki, które mogą posłużyć do propagowania informacji o studiach.
Szczegóły dotyczące studiów są do odnalezienia na odpowiednich stronach internetowych. W tym miejscu pozwalamy sobie przedstawić hasłowo dostępne propozycje:
1) dwuletnie studia podyplomowe dla kandydatów posiadających ukończone przynajmniej studia
I stopnia (zajęcia w środy), umożliwiające zdobycie tytułu licencjata teologii (dla absolwentów studiów teologicznych). Przeznaczone dla osób zainteresowanych teologią, lecz niedające uprawnień zawodowych – www.sptkoszalin.pl;
2) dwuletnie „studia podyplomowe dla nauczycieli” – a zatem dla osób, które posiadają już tytuł magistra z innej dziedziny oraz uprawnienia pedagogiczne (ew. tych kwalifikacji jeszcze nie posiadają, ale są w trakcie swoich studiów magisterskich). Zajęcia odbywają się w soboty, a studia dają uprawnienia do nauczania religii, mogą okazać się więc dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla nauczycieli, którzy poszukują uzupełnienia etatu, jak i dla proboszczów, poszukujących nauczyciela religii w niewielkim wymiarze godzin. Skierowanie do pracy katechetycznej oczywiście będą mogli otrzymać tylko absolwenci o odpowiednich kwalifikacjach moralnych, poleceni przez proboszcza miejsca – www.sptkoszalin.pl.
Nabór na studia rozpoczął się od 6 czerwca b.r. i potrwa do 15 września. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 784 922 851 (sekretariat studiów) lub u Księży odpowiedzialnych za poszczególne studia: ks. Tadeusz Ceynowa – kierownik studiów podyplomowych (tel. 603 767 766), ks. Radosław Mazur – kierownik studiów podyplomowych dla nauczycieli (tel. 606 836 187).
ks. Tadeusz Ceynowa
ks. Radosław Mazur