Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą ROK C 30.10.2022r.

* w związku ze zmianą czasu na zimowy Msza św. w tygodniu o godz. 17.00.

* kartki na wypominki czytelnie wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii /imiona piszemy w pierwszym przypadku np. Krzysztof, Karolina.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek

* W katedrze w Koszalinie o godz. 19.00 rozpocznie się „ Noc Świętych” –>https://katedrakoszalin.pl/odwolanie/

Wtorek

* Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymaniu się od prac niekoniecznych. Msza św. tak jak w niedzielę.

* W Świeszynie w tym dniu o godz. 12.00  Mszy św., a po niej procesja na cmentarz. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza.

Środa

* wspomnienie wszystkich zmarłych. Za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Credo można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można zyskać od południa 1 listopada do północy 2 listopada. Można go ofiarować jedynie za zmarłych.

* Od 1 do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

* Nabożeństwo wypominkowe w niedzielę przed Mszą św.,  a w tygodniu po Mszy św.

I Czwartek

* W Niedalinie od godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe i o 17.00 Msza św.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz, 9.00: Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

* biuro parafialne czynne  po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, w sobotę nieczynne.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.00: Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. z formularza niedzielnego.

* do naszej Parafii przyjedzie kleryk przeczyta list ks. Rektora i będzie zbierał ofiary na utrzymanie naszego Seminarium.

* wymiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc listopad: za zmarłych z naszych rodzin.

* spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania  z klasy VIII i I średniej, a także wszystkich chętnych odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Zegrzu Pomorskim o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Temat spotkania: Kościół we współczesnym świecie młodych ludzi.

– wtorek 9.00: + rodzice: Edmund, Natalia Małeccy; Leon, Wanda, Bogdan Kaczmarek.

– środa 17.00: + rodzice: Jan, Emilia i + z rodziny.

– czwartek 17.00: + Krystyna z okazji urodzin.

– niedziela  9.00:  Żywy Różaniec

– wtorek 10.30: + rodzice Maria, Franciszek.

– środa wyjątkowo o godz. 18.00: za polecanych w wypominkach.

– piątek 17.00: + dziadków z obu stron.

– sobota  13.00: Msza św. chrzcielna.

– niedziela 10.30: + rodzice z obu stron z rodziny Makarewicz i Fila.

– wtorek: 12.00: + Grzegorz Tokarz 9 r. śm., Anna Tokarz 9 r. śm.

– niedziela 12.00: + Zofia i + z rodziny.

– niedziela 13.15: + rodzice Aniela, Stefan Grudzińscy;

* za sprzątnięcie  kościoła.

* za składane dary na rzecz potrzebujących w ramach akcji: „ Paczka dla Ukrainy”.

Bóg zapłać.

Sołtys i Rada sołecka już teraz informują, że dnia 17 grudnia 2022 r. o godz. 14.00 planują spotkanie opłatkowe dla naszych seniorów. Już teraz proszą o zarezerwowanie sobie w tym dniu popołudnia.

Kronika żałobna

+ Helena Kocur, l. 73, Golica,  pogrzeb w środę w Koszalinie o godz. 12.00.

Dobry Jezu….

ks.Bogdan Gibczyński – proboszcz