Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rok A 28.05.2023r.

* Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego; pozostaje tydzień na wypełnienie przykazania „o Komunii wielkanocnej”

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* po Mszy św. w kościele parafialnym dzieci komunijne otrzymają poświęcone pamiątkowe obrazki.

* Święto NMP Matki Kościoła.

* godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Dargini – uroczystość nadania Szkole imienia Tony Halika

* Święto Nawiedzenia NMP.

I Czwartek

* Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

* rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W tygodniu po Mszy św. , a w niedzielę przed Mszą św.

* 32 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz poświęcenie Wyższego Seminarium Duchownego i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej.

I Piątek

* odwiedziny chorych z komunią świętą  w Bożniewicach, Dargini, Świelinie i Krępie, przeniesione na piątek 9 czerwca .

I Sobota

* wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

* godz. 11.00 święcenia diakonatu w Bobolicach.

* odwiedziny chorych z Komunią świętą przeniesione na sobotę 10 czerwca.

* biuro czynne w piątek od 19.00 do 20.00,  w sobotę nieczynne.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc czerwiec: modlimy się za kapłanów obchodzących rocznice święceń i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– czwartek 17.30: okazja do spowiedzi św. i nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18.00 Msza św.: intencja wolna.

– niedziela  9.00: + Franciszek Miksza z okazji urodzin i imienin.

– środa 18.00: intencja wolna.

– piątek  18.00: za parafian; okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. od 17.30

– sobota 18.00: z formularza niedzielnego. O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla rodziny Krzyściak.

– niedziela 10.30: o opiekę Bożą dla Ks. Proboszcza z okazji 38 rocznicy święceń kapłańskich.

– niedziela 12.00: + rodzice: Jan, Bronisława i brat Tadeusz z rodziny Bulgrin.

– niedziela 13.15: + Henryk 50 r. śm. ; Genowefa, Stefan, Stanisław Nowomiejscy; + Sebastian Głowicki; Danuta, Franciszek Lubszczyk.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

* Panu Pawłowi Ćwik, Bogdanowi Kwiatkowskiemu i Krzysztofowi Miksza za uprzątnięcie terenu przy plebanii w Zegrzu Pomorskim.

* Paniom: Bożenie, Krystynie i Katarzynie za przygotowanie wczorajszego obiadu dla księży z naszego dekanatu, p. Annie i Małgorzacie z Dargini za ciasta.

* Panu Radkowi  z Kurozwęcza za zorganizowanie brzózek do kościoła parafialnego.

* Ojcu Damianowi dziękuję za posługę w dzisiejszą niedzielę.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz