Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy. Rok A 04.06.2023r.

*  wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc czerwiec: modlimy się za kapłanów obchodzących rocznice święceń i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

* dzisiaj kończy się obowiązek wypełnienie przykazania „o Komunii wielkanocnej”

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Czwartek

* Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa -Boże Ciało. W Kościele parafialnym w Zegrzu Pomorskim Msza św. i procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy o godz. 10.00 a w Świelinie o godz. 13.00. W tym dniu rocznica I Komunii św. dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Jezusa w Komunii św. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną.

Piątek

* odwiedziny chorych z komunią świętą  w Bożniewicach, Dargini, Świelinie i Krępie od godz. 9.00.

* biuro czynne  od 19.00 do 20.00, w sobotę nieczynne.

* nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. w Zegrzu Pomorskim, Sieranii, Niedalinie i Węgorkach od godz. 9.00;

* taca przeznaczona jest na bieżące wydatki i opłaty związane z utrzymaniem Parafii.

W tym miesiącu

* dnia 24 czerwca / sobota / o godz. 16.00 przy elektrowni wodnej w Niedalinie Msza św. dziękczynna za dar Świętego Jana Pawła II. Po Mszy św. tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie przy obelisku.

– niedziela 9.00: + Zofia, Regina, Szczepan, Tadeusz Berezowscy.

– wtorek 17.00: próba sypania kwiatów i próba dzieci rocznicowych, od 17.30 okazja do spowiedzi św. i o godz. 18.00 Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i  zdrowie z okazji urodzin.

– czwartek 10.00: w intencji dzieci rocznicowych.

– piątek  18.00: za parafian okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. od 17.30

– sobota 18.00: z prośbą o Boże błogosławieństwo i  zdrowie z okazji urodzin.

– niedziela 10.30: + Mieczysława 6 r. śm., Józef Potoniec.

– środa 18.00: + Jolanta Wawrzonkowska 30 dz. pogrzebu. Przed Mszą św. od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św.

– czwartek 13.00:w intencji dzieci rocznicowych.

– niedziela 12.00: + Mieczysława, Jan, Stanisław Pańpuch

– niedziela 13.15: + Teresa Świeboda 21 r. śm.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz