Ogłoszenia duszpasterskie na 21 niedzielę zwykłą. Rok A 27.08.2023r.

* zbiórka ofiar do puszki jako nasza pomoc dla pogorzelców z Krępy, którzy w minioną niedzielę stracili dorobek życia. Na szczęście nikogo z mieszkańców nie było w domu.

* spotkanie Caritas parafialnej o godz. 16.00.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

* wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Czwartek

* 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania do naszego Seminarium i okazja do spowiedzi św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego.

* 18.00 Msza św.

I Piątek

* 84 rocznica wybuchu II wojny światowej.

* odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

* od 17.30 okazja do spowiedzi św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego.

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.00 Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* biuro czynne w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę nieczynne z racji odwiedzin chorych.

* Niedalino  – Dożynki Niedalińskie– o godz. 8.30 spod Świetlicy wiejskiej wyruszy korowód  dożynkowy, podczas Mszy św. poświęcenie wieńca i chleba, który tradycyjnie po Mszy św. podzieli Pani Sołtys. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w korowodzie zapraszamy o przybycie chwilę wcześniej.

* podczas Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klasy I.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc wrzesień. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców i pracowników szkół w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Zapowiedzi przedślubne

* Łukasz Piotr Lewandowski, kawaler, z Parafii Zegrze Pomorskie i Adrianna Dagmara Piątek, panna z Parafii Zegrze Pomorskie  zapowiedź II

Wojciech Jerzy Sady, kawaler, Parafia Zegrze Pomorskie; Agata Kopertowska, panna, Parafia Zegrze Pomorskie  zapowiedź I.

– czwartek 18.00: + Marek Marciniak 2 r. śm.

– niedziela 9.00:  + Stanisław, Marianna Sitarz.

– piątek 18.00: za parafian.

– sobota 18.00:  + Stanisław 5 r. śm., Marek 1 r. śm. Wandas.

– niedziela 10.30: + Wiktor Pichliński 2 r. śm.

– niedziela 12.00: w intencji wiadomej Bogu.

– niedziela 13.15: + Ewa 24 r. śm., Ryszard 23 r. Zawadzińskich.

*  za sprzątnięcie Kościoła.

* za przybory szkolne ofiarowane w ramach akcji: „ Tornister pełen uśmiechów”.

* Panu Grzegorzowi Wiśniewskiemu za wykonanie nowego Krzyża przydrożnego do Bardzlina.

* za dzisiejsze ofiary do puszki dla pogorzelców z Krępy. Kwota 1500 zł. Krępa i  Świelino 441 zł.; Zegrze Pomorskie 370,50; Niedalino 391,50; Caritas Parafialna Zegrze Pomorskie 297. Bóg zapłać.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz