Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą. Rok A 29.10.2023r.

* Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna akcję: „ Zapałka nie ogrzeje”. Składając ofiarę za pudełko zapałek, pomożesz przetrwać zimę biednym rodzinom.

* dzisiaj spotkanie PZC o godz. 16.00.

* rocznica poświęcenie kościoła własnego.

* po Mszy św. będzie można zabrać kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione składamy w zakrystii lub na tacę.

* do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”.

* po zmianie czasu na zimowy Msza św. w tygodniu o godz. 17.00.

Środa

* Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i powstrzymaniu się od prac niekoniecznych. Msza św. tak jak w niedzielę. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można jedynie ofiarować za zmarłych.

I Czwartek

* W czwartek wspomnienie wszystkich zmarłych. Za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Credo można uzyskać odpust zupełny. Odpust ten można zyskać od południa 1 listopada do północy 2 listopada. Można go ofiarować jedynie za zmarłych.

* Niedalino 16.30  Nabożeństwo wypominkowe i o godz. 17.00 Msza

I Piątek

* odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczęcie od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

I Sobota

* wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

* odwiedziny chorych od godz. 9.00 Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* biuro czynne w piątek po Mszy św. w sobotę wyjątkowo nieczynne z racji odwiedzin chorych.

* o godz. 17.00 Msza św z formularza niedzielnego.

* nabożeństwo wypominkowe w tygodniu i w niedzielę przed Msza św.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. W listopadzie polecamy zmarłych z naszych rodzin.

* po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

– środa 9.00:  + rodzice: Natalia, Edmund Małeccy; + siostry: Stanisława Bielińska; Barbara Tatys; Irena Załomska; Danuta Kłys.

– czwartek 17.00: intencja wolna.

– niedziela  9.00:  +Anna Anton zd. Janczak 7 r. śm., + Bogusław Janczak.

– środa 10.30: + Sonia, Olgierd Piernik.

– czwartek 18.00: intencja wolna.

– piątek 17.00: + rodzice, siostra i + z rodziny.

– sobota  17.00:  z formularza niedzielnego – za parafian.

– niedziela 10.30: + Józefa, Aleksander Fitoł.

– środa 12.00: Dusze w czyśćcu cierpiące.

– niedziela 12.00:+ dziękczynna z okazji 90 rocznicy Urodzin Pani Marii Czarneckiej.

– środa 13.15: za parafian.

– niedziela 13.15: + rodzice: Helena Mikołaj; Waleria + rodzeństwo z rodz. Rybskich.

* za sprzątnięcie kościołów.

* Paniom Krystynie, Bożenie i Katarzynie za przygotowanie obiadu dla księży z naszego dekanatu,

Panu Sołtysowi za udostępnienie i ogrzanie świetlicy na ten dzień.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz