Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – Rok B 18.02.2024 r.

* Witamy ks. Andrzeja Zaniewskiego, dyrektora CEF, który przygotowuje nas duchowo na zbliżającą się Peregrynację kopii MB Bolesnej Pani Skrzatuskiej.

* po Mszy św. zbiórka do puszki: „ Chleb św. Antoniego” i spotkanie Caritas o godz.16.00.

*  po Mszy św. będzie można tradycyjnie zabrać skarbonki wielkopostne, przygotowane przez Caritas. Przyniesiemy je w Niedzielę Palmową, jako naszą jałmużnę postną.

* Można również zabrać ulotki z numerem KRS Caritas naszej Diecezji. Zechciejmy przekazać 1,5% podatku na rzecz Katolickiej Organizacji Charytatywnej.

* Jak już ogłaszałem w ubiegłym tygodniu Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje  na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.

Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego zapisy będą otwarte dla osób spoza diecezji. Obecnie zajęta jest już połowa miejsc na hali. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej  www.Usprawiedliwieni2103.pl”

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

* Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie wyjątkowo we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu Pomorskim w środę po Mszy św. o godz. 17.00;

* Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*  Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 11.00.

* Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

* zbiórka do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.

– wtorek 17.00: + Barbara Ptak 30 dz. śm. Po Mszy św. wyjątkowo Droga Krzyżowa.

– czwartek 17.00: + Tekla Krzepicka 1 r. śm.

– piątek 16.30: o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla p. Katarzyny Hamulak z okazji 50 r. urodzin. Msza św. od Róży Żywego Różańca.

– niedziela 9.00: + dziękczynna z okazji 50 r. urodzin p. Katarzyna Hamulak o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.

– środa 17.00: + z rodziny.

– sobota 17.00: za parafian.

– niedziela 10.30: + Helena Dziekanowicz; Edward Bogus, + z rodziny.

– wtorek 9.30: + Maria Karczewska  Msza św. pogrzebowa.

– środa :+ Stanisław Zawierucha. Msza św. pogrzebowa.

– sobota 12.00: + Wojciech Bojar.

– niedziela 12.00: + Janusz Haraśny.

– piątek 18.00: intencja wolna.

– niedziela 13.15: + Hanna Czarnecka 16 r. śm.

* za przygotowanie dekoracji i sprzątnięcie naszych Kościołów.

* za ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszej Parafii . Bóg zapłać.

Kronika żałobna

+  Maria Karczewska, l. 81, Świelino

+ Stanisław Zawierucha l. 79, Dargiń  Pogrzeby we wtorek i środę. R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz