Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu .Rok B 25.02.2024 r.

* Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

* zbiórka do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.

*  po Mszy św. będzie można tradycyjnie zabrać skarbonki wielkopostne, przygotowane prze Caritas. Przyniesiemy je w Niedzielę Palmową, jako naszą jałmużnę postną.

Można również zabrać ulotki z numerem KRS Caritas naszej Diecezji. Zechciejmy przekazać 1,5% podatku na rzecz Katolickiej Organizacji Charytatywnej.

* Jak już ogłaszałem w ubiegłym tygodniu Fundacja SMS z NIEBA wraz ze Wspólnotą św. Pawła działającą w Szkole Nowej Ewangelizacji, zaprasza na jednodniowe rekolekcje  na hali w Koszalinie. Poprowadzi je świecki ewangelizator, rekolekcjonista, autor wielu książek i artykułów w Gościu Niedzielnym – p. Marcin Jakimowicz. Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku.

Obecnie zapisy odbywają się tylko dla osób z naszej diecezji. Dnia 25 lutego zapisy będą otwarte dla osób spoza diecezji. Obecnie zajęta jest już połowa miejsc na hali. Bezpłatne vouchery na rekolekcje są do odebrania w zakrystii naszej parafii. Aby uzyskać bilet, należy zarejestrować voucher na stronie internetowej  www.Usprawiedliwieni2103.pl”

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Niedalinie w czwartek  po Mszy św. o godz. 17.00; w Zegrzu Pomorskim w  piątek po Mszy św. o godz. 17.00; ; w Świelinie w piątek o godz. 18.30.

* Nabożeństwo „Gorzkie Żale” w niedzielę przed Mszą św. – przyjdźmy wcześniej.

Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

I Piątek

*  odwiedziny chorych od godz. 9.00 Bożniewice; Dargiń  Świelino i Krępa

I Sobota

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Zegrze Pomorskie, Sieranie, Niedalino i Węgorki.

* biuro parafialne czynne w sobotę od 13.00 do 14.00.

Za tydzień.

* 4 rocznica śmierci ks. Zenona Stefańskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

– czwartek 17.00: + Bogdan Kaczmarek 7 r. śm.

– niedziela 9.00: + syn Marcin 4 r. śm; + rodzice: Genowefa, Eugeniusz; + rodzeństwo: Janina, Wanda, Grażyna, Celina, Teresa; bracia: Zbigniew, Stanisław z rodz. Makuch.

– środa 17.00: intencja wolna.

– piątek 17.00: za parafian.

– sobota 17.00: z formularza niedzielnego + ks. Zenon Stefański 4 r. śm.

– niedziela 10.30: + Józef Gabrysiak ; + Piotr Rożek.

– niedziela 12.00: + Czesław Kęciński 44 r. śm.

– niedziela 13.15: intencja wolna.

Podziękowania

* dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu dekoracji kościołów oraz całej oprawy liturgicznej Peregrynacji kopii figury Piety Skrzatuskiej.

*  sprzątnięcie naszych Kościołów.

Kronika żałobna

+ Irena Pietrzak l.89, Niedalino R i P.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz