Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

SPOTKANIE Z CYKLU „JAN PAWEŁ DRUGI ZAPOMNIANY?”

Dnia 22 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 w siedzibie Civitas Christiana w Koszalinie odbędzie się dziewiąte i ostatnie spotkanie z cyklu Jan Paweł II zapomniany?
Gościem spotkania będzie ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US który przedstawi temat pt. Karol Wojtyła/Jan Paweł II na terenie dzisiejszej metropolii szczecińsko-kamieńskiej.
 
Papież Jan Paweł II jest pierwszym papieżem w dziejach papiestwa, który odwiedził wszystkie kontynenty świata w swoich 104. pielgrzymkach apostolskich. W jego pielgrzymowanie wpisuje się także Pomorze Zachodnie i Środkowe. Był tutaj podczas wypoczynku wakacyjnego, w odwiedzinach prywatnych, na uroczystościach kościelnych, ale przede wszystkim jako papież.
Karol Wojtyła/Jan Paweł II na przestrzeni 44 lat (1953-1997) na terenie dzisiejszej metropolii szczecińsko-kamieńskiej (archidiecezja szczecińsko-kamieńska oraz diecezje: koszalińsko-kołobrzeska i zielonogórsko-gorzowska) przybywał aż 19 razy: jako kapłan – 2 razy, jako biskup – 7 razy, jako kardynał – 7 razy i jako papież – 3 razy. Miejsca spotkań z Papieżem tworzą przestrzeń, której nic i nikt nie może ograniczyć. Jak powiedział kard. Stanisław Nagy: „(…) to pamiątka po nim, po najwybitniejszym Synu naszego narodu, w pewnym sensie – relikwie”. Ale te wizyty to coś więcej: to Msze św., papieska miłość do Maryi, bogactwo nauczania, a nade wszystko spotkania ze świętym człowiekiem.
Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

z Panem Bogiem

Organizatorzy:
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego
ks. prof. dr hab. Janusz Bujak
dr Aneta Krupka

9 spotkanie_Jan Paweł II zapomniany.png