Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Ogłoszenia duszpasterskie na – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018 Rok B

1. Od dzisiejszej niedzieli do października będziemy gromadzić się każdego trzynastego dnia miesiąca na Nabożeństwie Fatimskim. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszamy do udziały w tym nabożeństwie. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na sfinansowanie strony internetowej Parafii adres: parafia-zegrzepomorskie.pl
2. Jutro Święto św. Macieja, Apostoła.
3. We wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, Patrona Polski. O godz. 17.00 próba dla dzieci komunijnych.
4. W sobotę o godz. 10.00 Święcenia prezbiteratu w Parafii św. Ignacego z Loyoli.
5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że w Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 maja, mija czas do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.
6. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania.

7. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10 do 14.00.

8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych. Tradycyjnie rocznica I Komunii św. w Boże Ciało. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki: „Chleb św. Antoniego” i o godz. 16.00 spotkanie Caritas parafialnej.

9. Nadal prosimy o modlitwę w intencji ks. proboszcza Waldemara Dembowskiego z Wyszewa.

10. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św.

11. Przypominamy o planowanych wyjazdach dla dzieci i dorosłych z naszej Parafii:

– Wyjazd dla dzieci do parku rozrywki „Pomerania” w dniu 30 czerwca / sobota/; Wstępny koszt to 80 zł, w tym wstęp do parku, przejazd, obiad oraz ubezpieczenie. Wpłaty do końca maja. Prosimy rodziców o zwrot oświadczeń.

– Pielgrzymka pasmem gór Świętokrzyskich: Kielce, Kałków, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Wstępny koszt 600 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, noclegi oraz posiłki: śniadanie i obiadokolacja. Data wyjazdu 15 sierpień, powrót 20 sierpnia. Wpłata wstępna 300 zł. do końca maja. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje u p. Bogusławy Baran. Telefon kontaktowy: 609422524;

II. Intencje mszalne:
Niedalino:
– czwartek 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu; 17.30 – nabożeństwo majowe: 18.00: w intencji wiadomej Bogu z prośbą o wysłuchanie.
– niedziela: 9.00:
1. + Otolia, Helena Lech z okazji urodzin.
2. + Tadeusz Berezowski i za ++ rodziców i siostry.
Zegrze:
– poniedziałek 9.00
– wtorek 9.00: dziękczynna z okazji imienin Zofii z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie.
– środa 18.00 + Helena – Walczyk 30 dz. śm.
– piątek: 18.00
– sobota: 18.00

– niedziela:
– + Kazimierz 38 r. śm; Zbigniew 10 r. śm. – Pyrka
– + Marianna, Marian, Ryszard, Aleksy – Fila.
Świelino:
– niedziela: 12.00:
– + Stanisław 18 r. śm.; Stanisław- Bąk.
– + Irena – Walichniewicz 3 miesiąc od śm. Julian – Bednarz;+ rodzice: Andrzej Pierzchała; + z rodziny.
Krepa:
– niedziela: 13.15:
– za parafian;
– + Marianna 26 r. śm.; Władysław 12 r. śm. – Kancerz.
Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła. Dziękuję p. Waldemarowi Maniakowi za przycięcie żywopłotu na placu Kościelnym w Zegrzu, paniom Ewie i Barbarze za pomoc; p. Andrzejowi i Mateuszowi Pawlik za prace pielęgnacyjne przy iglakach i tujach. Sporo jeszcze prac pielęgnacyjnych zostało do wykonania.
W niedzielę 3 czerwca przeżywamy Jubileuszowy X Dzień Papieski. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie różnych gadżetów na loterię fantową, każdy los ma upominek, a także przekazywanie ciekawych przedmiotów na aukcję. Możemy je przynosić do zakrystii, bądź do szkoły w Zegrzu Pomorskim.
Ks. Bogdan Gibczyński