Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą. Rok B 01.09.2024 r.

* 85 rocznica wybuchu II wojny światowej.

* wymiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc wrzesień: modlimy się o Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, rodziców i pracowników szkół w nowym roku szkolnym i katechetycznym

* Do nabycia najnowszy numer „ Gościa Niedzielnego”.

* wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Środa

* Wspomnienie św. Rozalii z Palermo. Po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo relikwiami św. Rozalii.

I Czwartek

* Dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

I Piątek

* odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 9.00 Bożniewice, Dargiń, Świelino, Krępa.

* Przed Msza św. okazja do spowiedzi św.

I Sobota

* biuro czynne w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w sobotę nieczynne.

* o godz. 11.00 otwarcie strażnicy OSP i Świetlicy wiejskiej w Niedalinie

* o godz. 16.00 z racji Niedalińskich Dożynek uroczysta Msza św, dziękczynna za tegoroczne plony. Tradycyjnie po zakończonej Mszy św. Pani sołtys podzieli się z nami chlebem w naszym kościele filialnym. Serdecznie zapraszam.

* odwiedziny chorych z Komunią św. w Zegrzu, Sieranii, Niedalinie i Węgorkach przeniesione na sobotę 14 września.

* Taca przeznaczona na Sanktuarium w Skrzatuszu.

* Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w swoich kościołach. Wszystkie informacje dotyczące I Komunii św. umieszczone są w zakładce Sakramenty – I Komunia św.

* Kalendarz diecezjalny na 2025 r. cena 14 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

Jędrzej Rafał Mazurek, kawaler, Koszalin, Parafia św. Kazimierza

Dagmara Agnieszka Ćwik, panna, Parafia Zegrze Pomorskie, zapowiedź I.

– czwartek 17.30: Adoracja Najświętszego i Różaniec o powołania do naszego Seminarium, okazja do spowiedzi św. i o 18.00 dziękczynna w 13 r. ślubu Kamili i Pawła Marsickich i 38 r. ślubu Małgorzaty i Krzysztofa Potoniec z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.

– sobota 11.00: otwarcie strażnicy OSP i Świetlicy wiejskiej w Niedalinie

16.00: Msza św. dożynkowa.

– niedziela 9.00: + Stefan Klimczak 16 r. śm., Zbigniew, Jadwiga Klimczak 1 r. śm.

– poniedziałek 8.00: Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

– środa 18.00: Msza św. intencja własna.

– piątek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież i o 18.00 za parafian.

– sobota 18.00: z formularza niedzielnego. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży szkół średnich, która w przyszłym roku pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

– niedziela 10.30:  + Wincenty 22 r. śm., Anna 3 r. śm. Tamioła.

– wtorek 17.30: okazja do spowiedzi św. i o 18.00 Msza św. w intencji Róży Żywego Różańca.

– niedziela 12.00:+ rodzice: Weronika 16 r. śm., Antoni Dudzic.

– niedziela 13.15: + Zdzisław Czarnecki. Msza św. od rodziny Martewiczów.

* Dziękuję za sprzątnięcie naszych Kościołów.

* Na stronie Parafii została umieszczona jest relacja z naszej odpustowej uroczystości wraz z podziękowaniami i zdjęciami. Zebrana kwota podczas odpustu parafialnego wyniosła 15.072.60 zł. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Bogdan Gibczyński  – proboszcz