Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy 27.05.2018 Rok B

 

1. W dzisiejszą niedzielę mija czas do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.

2. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zakończenie nabożeństw majowych. W tym dniu rocznica I Komunii św. Tradycyjnie po Mszy św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w Zegrzu o godz. 10.00 ; w Świelinie o godz. 13.00; Można zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: Przed tak Wielkim Sakramentem.

4. W piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę przed Mszą św. a w tygodniu po Mszy św. Przypada 27 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie oraz poświęcenia Wyższego Seminarium Duchownego i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej.

5. Z racji I piątku i soboty miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św.

– piątek od. godz. 9.00 – Sieranie, Niedalino, Bardzlino i Zegrze;

– sobota od godz. 9.00 – Bożniewice, Dargiń, Świelino i Krępa.

6. W niedzielę 3 czerwca przeżywamy Jubileuszowy X Dzień Papieski. Mszy św. będzie przewodniczyć Ks. Edward Sienkiewicz. W związku z tym wyjątkowo zmieniają się godziny odprawiania Mszy św. Niedalino 9.00; Świelino 9.00; Krępa: 10.15 i Zegrze godz. 13.00. Wymiana tajemnic Żywego Różańca: Intencja na miesiąc czerwiec: o powołania kapłańskie do naszego seminarium koszalińskiego.

7. Przypominamy o planowanych wyjazdach dla dzieci i dorosłych z naszej Parafii:

– Wyjazd dla dzieci do parku rozrywki „Pomerania” w dniu 30 czerwca / sobota /; Wstępny koszt to 80 zł, w tym wstęp do parku, przejazd, obiad oraz ubezpieczenie. Wpłaty do końca maja. Prosimy rodziców o zwrot oświadczeń.

– Pielgrzymka pasmem gór Świętokrzyskich: Kielce, Kałków, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Wstępny koszt 600 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, noclegi oraz posiłki: śniadanie i obiadokolacja. Data wyjazdu 15 sierpień, powrót 20 sierpnia. Wpłata wstępna 300 zł. do końca maja. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje u p. Bogusławy Baran. Telefon kontaktowy: 609422524;

8. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania.

9. Biuro parafialne czynne w sobotę wyjątkowo od 16.00 do 18.00 z racji odwiedzin chorych z Komunią św.

II. Intencje mszalne:

-Niedalino: – niedziela: 9.00: + Franciszek Miksza z okazji urodzin i imienin.

-Zegrze Pomorskie : Biały tydzień

– poniedziałek 18.00

– wtorek 18.00

– środa 18.00

– czwartek 10.00 – w intencji dzieci rocznicowych i ich rodziców. Rozdanie obrazków komunijnych;

– piątek: 18.00

– sobota: 18.00

– niedziela: – 13.00 – w intencji parafii z okazji wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie.

Świelino:

– czwartek: 13.00 w intencji dzieci rocznicowych.

– niedziela: 9.00: dziękczynna z okazji urodzin p. Grażyny o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.

– Krepa:

– niedziela: 10.15: + Maria Kolano, Piotr, Wiesław.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła. Dziękuję za kwotę 200 zł. na sfinansowanie strony internetowej. Przypominam adres internetowy: parafia-zegrzepomorskie.pl. Serdecznie zapraszam na Jubileuszowy X Dzień Papieski, nasze parafialne święto, aby przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II prosić o błogosławieństwo Boże dla naszej Parafii i naszych rodzin. W najbliższą sobotę będziemy chcieli już ustawiać namioty i stoły. Zapraszam na godz. 15.00.

Ks. Bogdan Gibczyński