Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018 Rok B

1.Dzisiaj po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych. Tradycyjnie rocznica I Komunii św. w Boże Ciało. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki: „Chleb św. Antoniego” , o godz. 16.00 spotkanie Caritas parafialnej.

2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.
3. We wtorek o godz. 17.00 próba dla dzieci komunijnych.
4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5. W piątek przypada 44 rocznica święceń biskupich bpa Tadeusza Werno. O godz. 16.30 Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i wszystkich chętnych.
6. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, to także dzień matki.
7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu mija czas do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej. W naszej Parafii Uroczystość dzień I Komunii św. W związku z tym zmieniają się godziny Mszy św.
8. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania.

9. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 14.00.

10. Nadal prosimy o modlitwę w intencji ks. proboszcza Waldemara Dembowskiego z Wyszewa.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Sebastian Damian Wołkowski – Szeląg, kawaler, Koszalin, Hallera
Maja Wołkowska – Szeląg, panna, Świelino
zapowiedź I

12. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św.

13. Przypominamy o planowanych wyjazdach dla dzieci i dorosłych z naszej Parafii:

– Wyjazd dla dzieci do parku rozrywki „Pomerania” w dniu 30 czerwca / sobota /; Wstępny koszt to 80 zł, w tym wstęp do parku, przejazd, obiad oraz ubezpieczenie. Wpłaty do końca maja. Prosimy rodziców o zwrot oświadczeń.
– Pielgrzymka pasmem gór Świętokrzyskich: Kielce, Kałków, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Wstępny koszt 600 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, noclegi oraz posiłki: śniadanie i obiadokolacja. Data wyjazdu 15 sierpień, powrót 20 sierpnia. Wpłata wstępna 300 zł. do końca maja. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje u p. Bogusławy Baran. Telefon kontaktowy: 609422524;
II. Intencje mszalne:
– czwartek wyjątkowo nie będzie Mszy św., ponieważ uczestniczę w odpuście parafialnym w Parafii MB Gwiazdy Morza w Ustce u ks. proboszcza Krzysztofa Kantowskiego.
– niedziela: 9.00: dziękczynna za wszelkie łaski i błogosławieństwa otrzymane od Pana Boga od rodzin Błahuta i Bihun.
Zegrze:
– poniedziałek 9.00
– wtorek 9.00
– środa 9.00
– piątek: 18.00
– sobota: 14.00 – Msza św. chrzcielna.
– niedziela:
– 8.30 – o błogosławieństwo Boże i zdrowie z okazji dnia matki i 75 r. urodzin Zofii, Msza św. od męża i dzieci.
– 10.00 – w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin.
– Świelino:
– niedziela: 12.00: + Teresa Domaradz z okazji dnia matki.
Krepa:
– niedziela: 13.15: + Grzegorz Bihun, i za ++ rodziców.
Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła. Dziękuję za kwotę 420, 79 groszy na sfinansowanie strony internetowej. Trochę nam jeszcze brakuje. Przypominam adres internetowy: parafia-zegrzepomorskie.pl
W niedzielę 3 czerwca przeżywamy Jubileuszowy X Dzień Papieski. Mszy św. będzie przewodniczyć profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie Ks. Edward Sienkiewicz.
Specjalizuje się w teologii dogmatycznej. Pełni funkcję kierownika Katedry Teologii Fundamentalnej Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest członkiem: Towarzystwa Teologów Dogmatyków, Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce oraz Towarzystwa Naukowego w Koszalinie przy Politechnice Koszalińskiej.
W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie różnych gadżetów na loterię fantową, każdy los ma upominek, a także przekazywanie ciekawych przedmiotów na aukcję. Możemy je przynosić do zakrystii, bądź do szkoły w Zegrzu Pomorskim. Mamy nadzieję, że tradycyjnie nie zabraknie ciast. W najbliższym czasie wskazane osoby przejdą przez naszą miejscowość i sporządzą listę darczyńców. Z góry dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.