Ładowanie…
94- 316-45-53
Zegrze Pomorskie 8b

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 niedzielę zwykłą 17.06.2018  Rok B

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.
 2. W czwartek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. W sobotę Liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w Kościele parafialnym zaplanowane jest szóste zebranie parafialnego zespołu synodalnego, serdecznie zapraszam na nabożeństwo i do udziału w dyskusji. Materiały na spotkanie dostępne na stronie synodu.

5. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza członków Rodziny Przyjaciół Seminarium

Koszalińskiego na doroczny dzień skupienia, który odbędzie się w dniach 23/24 czerwca br. Z racji odbywających się w tym dniu święceń diakonatu, wyjątkowo rozpocznie się on w sobotni wieczór o g. 18 (przyjmowanie gości od g. 17). Zakończenie niedzielną kolacją. W razie potrzeby, istnieje możliwość przenocowania do poniedziałku rana. Koszt udziału 50 złotych. Zgłoszenia do 20 czerwca telefonicznie na furcie seminaryjnej 94 345 90 20

lub mailowo: RPSK@op.pl . Odpowiedzialny: ojciec duchowny ks. Piotr

Wieteska.

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej serdecznie zaprasza duszpasterzy, siostry zakonne, osoby starsze, rodziny i młodzież na dwudniową XIX Pieszą Pielgrzymkę Świętych Gór (z Góry Chełmskiej na Świętą Górę k/ Polanowa), która odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2018 r.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną 23 czerwca (sobota) na Górze Chełmskiej o godz. 12.00.

Wieczorny apel pielgrzymkowy w kościele w Wyszewie o godz. 20.00.

Zakończenie pielgrzymowania w niedzielę po Mszy Świętej na Świętej Górze k/ Polanowa o godz. 15.00. Powrót z Polanowa autokarem.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji wraz ze Fundacją SMS z Nieba zaprasza mężczyzn na spotkanie „POWOŁANI DO MĘSTWA” w sobotę 23 czerwca br. od godz. 9:00 do godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się w Sali SNE przy ul. Staszica 38 w Koszalinie WSTĘP WOLNY.  Więcej informacji na stronie www.kochaj.my.
 2. Akademia Rozwoju Talentów wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza Kobiety (od 18 roku życia) na Konferencję pod tytułem „Wstań przyjaciółko moja, piękna ma i przyjdź”! (Pnp 2,10). Konferencja odbędzie się 16 czerwca br. od godz. 10:00 do godz. 14:00 w Sali SNE  w Koszalinie, przy ul. Staszica 38.Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.kochaj.my
 3. 9. Przypominamy o planowanych wyjazdach dla dzieci i dorosłych z naszej Parafii:

 

– Wyjazd dla dzieci do parku rozrywki „Pomerania” w dniu 30 czerwca / sobota /;  Wstępny koszt to 80 zł, w tym wstęp do parku, przejazd, obiad oraz ubezpieczenie. Wpłaty do 16 czerwca.  Prosimy rodziców o zwrot oświadczeń.

– Pielgrzymka pasmem gór Świętokrzyskich: Kielce, Kałków, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska. Wstępny koszt 600 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, noclegi oraz posiłki: śniadanie i obiadokolacja. Data wyjazdu 15 sierpień, powrót  20 sierpnia. Wpłata wstępna 300 zł. do 20 czerwca. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegółowe informacje u p. Bogusławy Baran. Telefon kontaktowy: 609422524;

 1. Do nabycia najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do nabywania.
 2. Zapowiedzi przedślubne:

 

Dawid Paweł Bednarczyk, kawaler, Dargiń 30/2

Weronika Bednarz, panna, Bożniewice 8a/1   zapowiedź III

 

 1. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 14.00.

 

 1. Intencje mszalne:

Niedalino:

– czwartek: 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. z racji zakończenia roku szkolnego; o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 18.00 Msza św.

 – niedziela: 9.00:

– + Jan Śmigielski z okazji imienin.

– + rodzice: Stefania, Mieczysław – Szostak 11 r.  śm.

Zegrze:

– poniedziałek 9.00 – dziękczynna.

– wtorek  14.00 – + Anna Szpontowicz / pogrzebowa /.

– środa 18.00 –

– czwartek  – Msza św. w Niedalinie.

– piątek: 8.00. Przed Msza św. okazja do spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego.

– sobota: godz.14.00 – Msza św. ślubna.

– niedziela: – 10.30

– dziękczynna z okazji 50 rocznicy urodzin Piotr Mordal.

–  + Anna, Józef i ++ rodzice z rodz. Świątek i Stosio, a także dziękczynna za dar uratowania z wypadku  Krzysztofa Świątek.

–  Świelino:

– niedziela: 12.00:

– + Jan Pieszak 5 r. śm.z okazji imienin i dnia ojca.

– + Władysław Bąk 13 r. śm.

Krepa:

–  niedziela: 13.15:

– + Genowefa, Stefan, Stanisław, Henryk – Nowomiejskich; + Sebastian Głowicki.

– + Jan 25 r. śm., Janina 29 r. śm. – Bębeńca i z okazji imienin.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii. Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła. W miejscowości Sierania jest już nowy krzyż. Msza św. i poświęcenie Krzyża zaplanowana jest na sobotę 7 lipca o godz. 19.00. Brakuje jeszcze 800 zł. na sfinansowanie tej inwestycji.

We wtorek o godz. 14.00 w kościele parafialnym Msza św. pogrzebowa za + Annę Szpontowicz z Sierani. Po Mszy św. przejazd na cmentarz w Koszalinie. Miała 64 lata. Dobry Jezu…

Ks. Bogdan Gibczyński