Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej 16.06.2019 Rok C.

1.Dzisiaj zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. O godz. 16.00 Msza św. nad Hajką przy elektrowni wodnej w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Po Mszy św. spotkanie przy ognisku. Dzisiaj również zbiórka do puszki na kształcenie w diecezji i na KUL. W związku z tym zbiórka „Chleb św. Antoniego została przeniesiona na przyszłą niedzielę”.

2. Jutro wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 17.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców a potem próba . Zapraszam również dzieci, które pragną sypać kwiaty w Boże Ciało na spotkanie i próbę.

3. We wtorek o godz. 17.00 spowiedź dzieci z racji zakończenia roku szkolno-katechetycznego w Świelinie i Msza św. o godz. 17.30.

4. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Msza św. na zakończenie roku o godz. 8.15 w kościele parafialnym. Przed Mszę św. okazja do spowiedzi.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Rocznica I komunii św. Ołtarze przygotowujemy zgodnie z naszym zwyczajem. Tradycyjnie po Mszy św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: w Zegrzu o godz. 10.00 ; w Świelinie o godz. 13.00; Można zyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak Wielkim Sakramentem”.

6. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

7. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę przed Mszą św.

8. Do nabycia najnowszy numer: „Gościa niedzielnego”.

9. Biuro parafialne czynne w sobotę od 10.00 do 12.00.

10. Zapowiedzi przedślubne:
-Daniel Andrzej Pietrzak, Parafia Białogórzyno; Anna Katarzyna Modzelewska, Parafia Zegrze Pomorskie, zapowiedź II.
-Dawid Marek Poniński, Parafia Zegrze Pomorskie; Aleksandra Keller, Parafia Zegrze Pomorskie, zapowiedź I

-niedziela 9.00:
* + rodzice: Jan z okazji imienin, Helena – Śmigielskich; Janusz – Marsicki.
* + Janina Szaflik 30 dz. śm.

Zegrze Pomorskie:

-środa-8.15 : Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

-czwartek-10.00 : Boże Ciało.

-sobota- 15.00: chrzest; 16.00 chrzest.

-niedziela- 10.30 :
* + Ignacy 31 r. śm., Daniela – Rogalscy.
* + dziękczynna z okazji 54 r. urodzin Ewy Klimek o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

Świelino:

-wtorek -17. 30: Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

-czwartek- 13.00: Boże Ciało.

-niedziela- 12.00 :
* + Jan Pieszak 6 r. śm., i z okazji imienin.
* + Mieczysław, Jan, Stanisław Pańpuch.

Krępa:

-niedziela-13.15:
* + Jan 26 r. śm., Janina 20 r. śm. – Bębeńca.
* + Teresa Świeboda rocznica śm.

Bóg zapłać za modlitwy i cierpienia ofiarowane w intencji Parafii.

Dziękuję za sprzątnięcie Kościoła.

Wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w pielgrzymce do Pani Skrzatuskiej składam serdeczne podziękowanie za piękne świadectwo wiary. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie spędzić kilka godzin w domu Matki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień!