Propozycje do rozważań na najbliższe dni Wielkiego tygodnia.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa:
Ten czas Chrystus spędzał na nauczaniu swych uczniów w Świątyni, by na nocleg udać się do domu Łazarza, który mieścił się w odległej od Jerozolimy o około 3 kilometry Betanii.

W Wielki Poniedziałek – Chrystus spowodował śmierć drzewa figowego, gdyż nie znalazł na nim owoców,a jedynie same liście.

Wielki Wtorek – upamiętnia czas, w którym Jezus podczas polemik ze starszyzną żydowską zapowiada zniszczenie Jerozolimy, koniec świata, który zamknie dzieje ludzkości oraz najważniejsze wydarzenie – swoje Zmartwychwstanie.

Wielka Środa – ma już bezpośredni związek z wydarzeniami Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. To właśnie wtedy Sanhedryn na tajnej naradzie postanawia zgładzić Jezusa, do czego przyczynia się Judasz, który zawierając pakt z radą żydowską zdradza Mesjasza za 30 srebrników.

W tych dniach kościół parafialny będzie otwarty dla parafian do
prywatnej modlitwy i adoracji w godzinach od 10.00 do 16.00

W Wielką środę można z w rodzinie przeżyć wspólne nabożeństwo pokutne.

Rodzinne nabożeństwo pokutne w załączniku:  Wielka Środa 2020